O mně

Narozen  4. září 1988 v Mladé Boleslavi. Už od 7 let se zajímal o divadlo a hudbu, nejdříve navštěvoval dramatický kroužek na základní škole, přičemž se i učil hře na klavír. Později, však ještě jako dítě, začínal hrát ve studiu při Městském divadle Mladá Boleslav, odkud se postupně dostal až na scénu samotného divadla, kde mezi lety 2003-2009 účinkoval v inscenacích Tvrdohlavá žena, Josefina, Můj přítel Harvey a Manželství po italsku.

Následně byl přijat na DAMU, kde vystudoval činoherní herectví v ročníku Daniela Hrbka, zde byli jeho hlavními pedagogy Tomáš Pavelka, Tomáš Töpfer a Apolena Veldová.  Současně začal soukromě studovat zpěv u profesorky KJJ Pavly Fendrichové. Absolvoval workshopy světově proslulého herce a režiséra Olega Tabakova, dále Davida Paimera, nebo Martina Huby. Zúčastnil se také několika muzikálových workshopů pod vedením režiséra Radka Balaše. V divadle Disk hostoval již od druhého ročníku v inscenacích Kazimír a Karolína nebo Poprask na laguně. Absolvoval, mimo jiné, rolemi jako Alexej Bulanov v Ostrovského Lese, nebo zhýralý farář Lutz v Hostech O. Bukowského. S inscenací Les se také účastnil mezinárodního divadelního festivalu „Tvoje šance 2012“ v Moskvě.

U filmu debutoval rolí šprta Martina v Gymplu režiséra Tomáše Vorla. Výsledkem byla následná spolupráce a obsazení do Vorlových filmů Ulovit   milliardáře (Poručík Šídlo), Cesta do lesa (právník) a také do pokračování   Gymplu s názvem Vejška, kde si zopakoval roli spolužáka hlavní postavy Jiřího Kolmana. Dále se objevil ve filmech Láska je láska (r. Milan Cieslar), Cyril a Metoděj: Apoštolové Slovanů (r. Petr Nikolaev), a naposledy v hlavní roli absolventského filmu režiséra Kristiana Hrušovského s názvem Žena, bůh a pomeranče. V televizi zaujal jako režisér Lukáš Kadlec v seriálu TV Prima Svatby v Benátkách.

Po absolvování DAMU se rozhodl zůstat v Praze tzv. na volné noze. Jeho první rolí po škole byl Regnier Montagny v komorním muzikálu Já, Francois Villon, prvním muzikálu Divadla Na Jezerce a zároveň posledním společném díle autorů J. Hubače, P. Vrby a O. Brzobohatého. Dále se představil jako Princ v inscenaci Sedmero havranů (Divadlo Semafor), nebo jako Jean Druett v muzikálu Antoinetta-královna Francie (Divadlo Hybernia). V kultovním rockovém muzikálu Rent (Divadlo Na Prádle, později Divadlo Kalich) nastudoval v originální angličtině hlavní roli filmaře Marka Cohena. Od r. 2014 se ve stejné roli objevuje i v české verzi pod názvem Miluj, žij a plať – Rent. V muzikálové kariéře stoupá stále výše, když pod dohledem génia světového muzikálu, lorda A. L. Webera, vyhrává konkurz na roli Raoula v nejúspěšnějším světovém muzikálu Fantom opery. V komedii Mnoho povyku pro nic v rámci Shakespearovských letních slavností si Tomáše vybral Jiří Menzel do hlavní role Claudia. Je členem Společnosti Zdeňka Fibicha a příležitostně se věnuje koncertnímu melodramu, naposledy nastudoval roli Lenského v Prokofjevově Evženu Oněginovi, svůj hlas uplatňuje i v rozhlase a dabingu.